۶ راه برای برگرداندن میل‌جنسی در روابط طولانی‌مدت

۶ راه برای برگرداندن میل‌جنسی در روابط طولانی‌مدت

هر دوی شما خسته‌اید. خواب بچه‌ها سبک است. از وزن و اندامتان رضایت ندارید. با کلی استرس درگیر ضرب‌العجل‌های کاری هستید.

هر دوی شما خسته‌اید. خواب بچه‌ها سبک است. از وزن و اندامتان رضایت ندارید. با کلی استرس درگیر ضرب‌العجل‌های کاری هستید. دلایل مختلفی وجود دارد که زندگی‌های زناشویی طولانی دچار رخوت جنسی می‌شوند و شب‌ها افراد به جای همسرشان به دنبال بالشت یا کنترل تلویزیون هستند.

اما یک زندگی جنسی سالم بخش مهمی از یک رابطه صمیمی را تشکیل می‌دهد و نادیده گرفتن آن هر دوی شما را از هم دورتر خواهد کرد.

مشکل شماره ۱: همان تکرار قدیمی و همیشگی

راهکار: کمی تغییر ایجاد کنید.

وقتی در یک رابطه طولانی‌مدت هستید، به آن عادت می‌کنید. شواهد بیولوژیکی وجود دارد که تجربیات جدید موجب ترشح دوپامین در مغز می‌شود. دوپامین یک پیام‌رسان شیمیایی است که بر مرکز لذت در مغز اثر می‌گذارد. به همین دلیل است که در روابط جدید خیلی زود هیجان‌زده می‌‌شویم--چون همه چیز تازه است و مغزتان هم براساس آن واکنش می‌دهد.

مشخص است که نمی‌توانید هر وقت این هیجان از بین رفت، شریک زندگی‌تان را عوض کنید. اما می‌توانید عوامل دیگر را تغییر دهید. یک مکان جدید، زمان جدید یا موقعیت جدید حال و هوای هر دوی شما را برمی‌گرداند. رابطه‌جنسی اول صبح، زیر دوش حمام یا در اتاقی متفاوت از اتاق همیشگی‌تان را امتحان کنید.

مشکل شماره ۲: کارهای زیاد، خستگی
راهکار: یک وقفه رمانتیک ایجاد کنید.

همه زوج‌ها در پایان یک روز طولانی خسته هستند. و انرژی داشتن برای عشق‌بازی کمی دشوار است. اما این قابل‌تغییر است.

باید مسائل مهم زندگی را اولویت‌بندی کنید. هیچ اشکالی ندارد وقتی که خسته هستید، رابطه‌جنسی سریع و ساده داشته باشید. داشتن رابطه‌جنسی مداوم و حفظ آن برای سلامت رابطه شما اهمیت زیادی دارد.

به جای اینکه صبر کنید تا وقت خاموش کردن چراغ‌ها برسد، قبل از شروع کردن کارهای عادی شب، یک وقفه رمانتیک ایجاد کنید. برای این کار وقت بگذارید و سعی کنید خلاق باشید. این اتفاق قرار نیست یکدفعه بیفتد. باید از قبل برای آن برنامه‌ریزی کنید.

مشکل شماره ۳: شما که هستید؟
راهکار: برای کشف دوباره همدیگر--بدون اعمال فشار--وقت بگذارید.

اگر چند وقت است نزدیکی جنسی با هم نداشته‌اید، پیشنهاد نزدیکی از طرف همسرتان ممکن است به نظرتان مصنوعی و اجباری برسد. بد نیست که اول به طریقی غیرجنسی به هم نزدیک شوید. اگر خیلی وقت است که درست‌حسابی با هم وقت نگذرانده‌اید، شاید خیلی میل جنسی به همدیگر نداشته باشید.

کلیشه قدیمی شام و فیلم را فراموش کنید. فعالیتی جدید را امتحان کنید و این را جزء اولویت‌های برنامه‌تان قرار دهید. هر هفته برای یک قرار شبانه برنامه‌ریزی کنید. فعالیت‌هایی مثل دوچرخه‌سواری، بولینگ، یا خیلی کارهای احمقانه. با هم برای خرید سبزیجات بروید یا هر پنجشنبه شب با هم به کافی‌شاپ بروید. بگذارید این برایتان به شکل عادت درآید. خیلی زود دوباره با هم احساس نزدیکی خواهید کرد و میل‌جنسی‌تان هم از همان جا برمی‌گردد.

وقتی دوباره به هم نزدیک شدید، یک برخورد جنسی سریع همه هیجان قبل را برمی‌گرداند. وقتی رابطه‌ها به این شکل دوباره جان بگیرند، نزدیکی‌های جنسی ۱۰ دقیقه‌ای هم خالی از لطف نخواهد بود و پیوند قدیمی را بین شما ایجاد خواهد کرد.

مشکل شماره ۴: بدنتان را دوست ندارید
راهکار: به چیزهایی که دوست دارید توجه کنید.

خیلی از ما دوست داریم خیلی چیزها را در بدنمان تغییر دهیم. ممکن است اضافه‌وزن بارداری را نتوانسته‌اید برگردانید یا از اینکه دیگر باشگاه نمی‌روید ناراضی باشید.

وقتی تصویر بدن خوبی نداشته باشید، دیگر خودتان را دوست نخواهید داشت، و وقتی خودتان را دوست نداشته باشید، نمی‌خواهید خودتان را با کسی تقسیم کنید. برای درمان پایین بودن اعتمادبه‌نفس، چیزهایی در خودتان پیدا کنید که دوست دارید و از نظر جنسی روی آنها تمرکز کنید.

با به جای خودتان به بدن همسرتان توجه کنید. چه چیزی را در بدن همسرتان دوست دارید؟ چه نقطه‌ای از بدن او تحریکتان می‌کند؟ با این روش می‌تواند تمرکز را از چیزی که به شما احساس ناامنی می‌دهد، به چیزهایی که با هم از آن لذت می‌برید تغییر دهید.

مشکل شماره ۵: رابطه‌جنسی دردناک است
راهکار: در سکوت تحمل نکنید.

گاهی اوقات دور شدن شما از رابطه‌جنسی با همسرتان به این دلیل نیست که دیگر شور و میلتان به آن کم شده است، بلکه به این دلیل است که بدنتان با شما همکاری نمی‌کند و رابطه‌جنسی برایتان دردناک است. این مسئله به‌ویژه برای خانم‌هایی که نزدیک به یائسگی هستند اهمیت بیشتری دارد و از اینکه این مطلب را به همسرتان بگویید هم واهمه دارید.

وقتی سن در خانم‌ها بالاتر می‌رود، سطح استروژن پایین می‌آید و این مسئله بر بسیاری از اندام‌های بدن ازجمله واژن تاثیر می‌گذارد. وقتی بافت‌ها ضعیف و باریک می‌شوند و مقداری از ذخیره خون خود را از دست می‌دهند، رابطه‌جنسی دردناک‌تر خواهد شد.

خوشبختانه، راهکارها و درمان‌های زیادی برای رابطه‌جنسی دردناک وجود دارد. برای بسیاری از بیماران، استروژن واژنی بسیار موثر است، روان‌سازها و روغن‌های واژنی هم در داروخانه‌ها موجود هستند. اما اگر این دردها ادامه یافتند، حتماً با پزشکتان مشورت کنید زیرا ممکن است علت آن مسئله جدی دیگری باشد.

مشکل شماره ۶: هنوز هم میل و رمق ندارید
راهکار: علت را پیدا کنید.

کم شدن میل جنسی ممکن است چیزی جز نشانه بالا رفتن سن باشد. ممکن است علامت یک مشکل جدی دیگر باشد. مثلاً افسردگی، اضطراب، عدم توازن هورمونی، همه موجب ناکارایی جنسی خواهند شد. در مردها، عدم توانایی نعوظ می‌تواند یک علامت هشدار برای دیابت یا بیماری قلبی باشد و برخی داروها، مثل داروهای ضدافسردگی و فشارخون هم ممکن است میل‌جنسی را کاهش دهند.

مسائل رفتاری نیز ممکن است در توانایی شما برای داشتن رابطه‌جنسی تاثیر بگذارد. سیگار و مصرف بالای الکل هم واکنش جنسی را کند می‌کند. حتی طریقه ورزش کردن شما هم می‌تواند تاثیرگذار باشد. بعنوان مثال، گذراندن زمان طولانی روی دوچرخه ممکن است در زندگی جنسی شما اثر منفی بگذارد.

هم خانم‌ها و هم آقایانی که به مدت طولانی از دوچرخه یا دوچرخه‌های ثابت استفاده می‌کنند، ممکن است در تحریک‌جنسی دچار مشکل شوند. دلیل آن فشار بیش از اندازه بر روی عصب شرمگاهی است که موجب می‌شود رگ‌ها ذخیره خون کمتری به ناحیه تناسلی برسانند.

همچنین دقت کنید که خوابتان کافی باشد. داشتن استراحت کافی اهمیت زیادی دارد.

پایین آمدن میل‌جنسی شما هر دلیلی که داشته باشد، برگرداندن خود به روال سابق به کمی تلاش نیاز دارد. به رابطه‌جنسی نیز باید مثل هر مسئله دیگر زندگی توجه داشته باشید و بدانید که هیچ قرص معجزه‌آسایی برای حل مشکلات مربوط به آن وجود ندارد.

 

 


عناوین مطالب وبلاگ ای دل غافل

» حقایقی جالب درباره جذابترین زن دنیا +عکس :: ۱۳٩٢/۳/٢٢
» مسی برای تبلیغ کلکسیون پائیز :: ۱۳٩٢/۳/٢۱
» روحانی: مسئولان کنونی نتوانستند مسائل بین المللی را درست بشناسند :: ۱۳٩٢/۳/۱۸
» تیپ جالب دختر دایی در اردبیل+ :: ۱۳٩٢/۳/۱۸
» نظر کامران تفتی درباره آنجلینا و نیوشا ضیغمی! :: ۱۳٩٢/۳/۱۳
» بعد از رابطه جنسی، با دوست دختر ازدواج نمی‌ کنند :: ۱۳٩٢/۳/۱۳
» عکس زنهای قاجار در حال آکروبات بازی!! :: ۱۳٩٢/۳/۱٢
» عکس رونالدو در کنار ریحانا در لیسبون :: ۱۳٩٢/۳/۱٢
» عکس/نیکی کریمی با چهره ای ورزشی :: ۱۳٩٢/۳/۱٢
» عکس هدیه‌تهرانی در کنار همسرش :: ۱۳٩٢/۳/۱٢
» تصویر/ ارسال دختران ۱۰ساله به سوریه برای جهاد نکاح! :: ۱۳٩٢/۳/۱۱
» پسر همسایه :: ۱۳٩٢/۳/۱۱
» پسر همسایه :: ۱۳٩٢/۳/۱۱
» جای رژ لب روی یقه رئیس جمهور؟ + عکس :: ۱۳٩٢/۳/۱٠
» تصویر; مدل موی عجیب دختر چینی :: ۱۳٩٢/۳/۱٠
» زیبا :: ۱۳٩٢/۳/۸
» ماجرای حضور خواننده پاپ در ستاد انتخاباتی :: ۱۳٩٢/۳/٧
» گلشیفته فراهانی در جشنواره کن ۲۰۱۳ +عکس :: ۱۳٩٢/۳/٧
» چه میزان رابطه زناشویی طبیعی است :: ۱۳٩٢/۳/۴
» حمله به صفحه مجازی هدیه تهرانی :: ۱۳٩٢/٢/٢٩
» تصاویر اصغر فرهادی روی فرش قرمز «کن» :: ۱۳٩٢/٢/٢٩
» عکس/ آلبرت انیشتین در کودکی :: ۱۳٩٢/٢/٢۸
» مسلمان شدن دختر ژاپنی +عکس :: ۱۳٩٢/٢/٢٧
» عکسی از فرگوسن و 11 نوه اش :: ۱۳٩٢/٢/٢۵
» خلاصه کتاب یادداشت هایی از یک دوست :: ۱۳٩٢/٢/٢۵
» دارم دق می کنم تحمل ندارم :: ۱۳٩٢/٢/٢۵
» عمل زیبایی سرمربی هندبال بانوان +عکس :: ۱۳٩٢/٢/٢۵
» فرهاد مجیدی در کنار دخترش/عکس :: ۱۳٩٢/٢/٢۴
» زوج های مشهوری که در سریال های تلویزیونی با هم آشنا شدند :: ۱۳٩٢/٢/٢۳
» واگویه های تلخ زنی جوان در زندان! :: ۱۳٩٢/٢/٢۳
» انتشار رمان گمشده‌ای از ژوزه ساراماگو :: ۱۳٩٢/٢/٢٢
» آنچه زنان باردار باید بدانند :: ۱۳٩٢/٢/٢٢
» ● شرح بیماری :: ۱۳٩٢/٢/٢٢
» آشنایی با شیوه های کاهش عوارض یائسگی در زنان :: ۱۳٩٢/٢/٢٢
» الناز شاکر دوست :: ۱۳٩٢/٢/٢٢
» نحوه آشنایی دختران و پسران :: ۱۳٩٢/٢/٢٢
» قلب :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» 2 عکس بحث برانگیز بریتنی اسپیرز بر مجله :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» هرچه شما دوست دارید؛ از 206 تا مازراتی + عکس :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» سیگار کشیدن دختران ایرانی عادی شده است! +تصاویر :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» زورگیری از دختران شبگرد شمال تهران+تصاویر :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» عکس جالب یک عکاس از رضایی :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» عکسی از پرس پولیسی بودن بهنوش بختیاری :: ۱۳٩٢/٢/٢۱
» نقشه تهران 92 + دانلود :: ۱۳٩٢/٢/۱۶